Skvělé přípravky

Plavání patří v rámci sportovních aktivit mezi nejlepší způsoby, jak zhubnout, zlepšit si kondici a zároveň posílit prakticky veškeré kosterní svalstvo. Jenomže většina lidí musí kvůli tomu chodit na rybníky, k přehradě či na veřejnou plovárnu. Tam však bývá hlavně v letních měsících zcela narváno, což může mnohé zájemce o plavání odradit, což je samozřejmě škoda. Připravit se o benefity z plavání je samozřejmě špatné. Tento problém je však možné překonat, a sice koupí vlastní vodní plochy. Ano, nejedná se o zrovna levnou záležitost, na druhou stranu si pak už může majitel jít zaplavat kdykoliv bude mít čas a chuť.

Noční bazén

Ne vždy je to však vhodné. Hlavně ve chvílích, kdy voda nevypadá zrovna ideálně, se příliš nedoporučuje do ní vstupovat. V létě totiž stojaté vody mohou snadno podlehnout různým řasám a dalším nepříjemnostem. Abychom se tomuto scénáři vyhnuli, musíme používat adekvátní chemické přípravky, které nás řas i jiných nebezpečenství zbaví.

Pro většinu našinců je pro tento konkrétní úkol nejideálnější chlór. Tento prvek se sice kdysi používal ve válkách, dnes se využívá primárně pro čištění vody v bazénech i jinde. Problém chlóru ovšem spočívá v tom, že může na někoho působit až agresivně, a to jak svým typickým zápachem, tak také vůči pokožce. Proto mnoho lidí dává raději přednost jiným přípravkům, typicky například chemii na bázi kyslíku, která je bez zápachu a zároveň nedráždí pokožku. Velmi oceňovaná je i sůl do bazénu chlorito.cz. Kdo má doma navíc solonizační jednotku, měl by zvolit právě tento druh přírodní dezinfekce.

Plavecký bazén

Plachty pomáhají

Kdo to myslí s ochranou bazénové vody skutečně vážně, neměl by zapomínat ani na vhodné plachty. Ty dokáží vodní plochu zakrýt takřka dokonale, takže do ní posléze nebude padat žádné smetí. Některé variace navíc zvládnou vodu i ohřívat. Nepoužívají k tomu ovšem elektrickou energii, nýbrž sluneční paprsky.